ISST Schroth

Metoda ta ma bardzo długą tradycję, została stworzona przez Katharinę Schroth w 1921 roku w Niemczech. Dzięki rozwojowi metody, ciągłemu jej udoskonalaniu, mamy dostęp do licznych badań naukowych potwierdzających jej skuteczność. Od ponad 20 lat jest nauczana i z powodzeniem stosowana na całym świecie.

Opiera się na stosowaniu indywidulanie dobranych asymetrycznych ćwiczeniach korekcyjnych wykonywanych w różnych pozycjach. W terapii wykorzystywany jest również oddech korekcyjny, który w znaczący sposób wpływa na poprawę ruchomości w obrębie wklęsłych części klatki piersiowej. Metoda Schroth zawiera również elementy i techniki oparte na mobilizacji kręgosłupa i klatki piersiowej, co ma zapewnić lepszy ruch korekcyjny. Poprzez połączenie ćwiczeń korekcyjnych, mobilizacji oraz trójpłaszczyznowej stabilizacji możemy liczyć na trwały efekt w terapii skoliozy.

Mogą z niej korzystać zarówno pacjenci z mniejszymi skoliozami jak i tacy którzy są objęci leczeniem gorsetowym, a także Ci którzy są już po zabiegu operacyjnym.

Głównym celem stosowania metody jest przede wszystkim zatrzymanie lub spowolnienie progresji skrzywienia.