Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja dla dorosłych skierowana jest przede wszystkim do pacjentów zmagających się z ostrymi i przewlekłymi dolegliwościami, których źródło leży w narządzie ruchu. Ponadto, rehabilitacja polecana jest też osobom wykonującym długotrwale fizyczną pracę czy też spędzającym wiele czasu przed komputerem. Zabiegi terapeutyczne są też dedykowane pacjentom, którzy są nastawieni na profilaktykę urazów kręgosłupa i kontuzji sportowych. Nasz gabinet oferuje rehabilitację dorosłych według najwyższych światowych standardów, wykonywaną przez doświadczoną i w pełni profesjonalną kadrę specjalistów.

Kompleksowa rehabilitacja dla dorosłych w Warszawie

W naszej codziennej pracy pomagamy pacjentom zapomnieć o bólu oraz problemach z poruszaniem się. Dostosowujemy metody leczenia do indywidualnych potrzeb danej osoby. Celem rehabilitacji dorosłych jest całkowite przywrócenie sprawności oraz zdrowia po chorobach neurologicznych, interwencjach chirurgicznych i kontuzjach. Pomagamy w usuwaniu wad postawy i eliminacji dolegliwości bólowych wynikających z prowadzenia siedzącego trybu życia. W naszym gabinecie proponujemy rehabilitację dla osób powyżej 18 roku życia. Skuteczna rehabilitacja dorosłych jest możliwa po wcześniejszym wywiadzie, badaniu funkcjonalnych oraz zebraniu wszelkich informacji na temat zdrowia danej osoby z dziedziny: gastrologii, neurologii, kardiologii, ortopedii, ginekologii, urologii, dermatologii. Dokładne informacje pozwalają na dobranie optymalnych technik i zaplanowania danych etapów terapii rehabilitacyjnej, które dadzą pożądane efekty. Rehabilitacja dorosłych Warszawa obejmuje:

 • terapię manualną,
 • konsultacje fizjoterapeutyczne,
 • techniki osteopatyczne,
 • techniki cranio-sakralne,
 • akupunkturę,
 • techniki wisceralne,
 • pinoterapię,
 • igłoterapię,
 • kinesiotaping,
 • masaż leczniczy,
 • masaż sportowy.

Rehabilitacja dorosłych – zespół profesjonalistów z różnych dziedzin w Warszawie

Pacjentem naszego gabinetu opiekuje się cały zespół specjalistów, w tym fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego. Specjaliści współpracują ze sobą ustalając i monitorując metody postępowania terapeutycznego w odniesieniu do indywidualnych potrzeb danej osoby. Rezultatem jest maksymalne skrócenie czasu powrotu pacjenta do całkowitej sprawności fizycznej. Korzystamy z praktyk manualnych i treningów prowadzonych przez trenerów przygotowania motorycznego. Indywidualne postępy pacjenta oceniane są przez obiektywne metody biomechaniczne, po czym podejmowana jest decyzja o zakończeniu bądź kontynuowaniu dalszej rehabilitacji .

Rehabilitacja dla dorosłych na najwyższym światowym poziomie

Rehabilitacja dorosłych Warszawa prowadzona jest przez doświadczoną kadrę specjalistów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje na szkoleniach wewnętrznych, sympozjach, kursach i konferencjach. Zapewniany indywidualną rehabilitację według najwyższych światowych standardów, która jest dostosowana do potrzeb danej osoby. Sposoby terapii zależą od rodzaju problemu, indywidualnych predyspozycji, jak i chęci współpracy pacjenta z terapeutą. Korzystamy z nowoczesnych metod rehabilitacji, które zapewniają dobre efekty. Gwarantujemy też przyjazną atmosferę sprzyjającą pracy z terapeutą.

Nasze usługi opieramy na wiedzy oraz doświadczeniu, a także na pasji, którą czerpiemy z pracy z pacjentami zarówno ze chorobami ortopedycznymi oraz neurologicznymi. Zapewniamy profesjonalną rehabilitację pourazową, neurologiczną, ortopedyczną oraz zabiegi służące poprawie postawy ciała i pomoc w usprawnieniu wykonywania codziennych czynności.